Kredīti uzņēmumiem

Ne tikai privātpersonām, bet arī uzņēmējiem dažkārt nepieciešama finansiāla palīdzība, lai varētu attīstīt savu biznesu, tādējādi palielinot peļņu un paplašināt darbības veidu un pat vietu. Arī juridiskām personām tiek piedāvāti dažādi aizdevumu veidi, gan ātrie, gan tādi, kas prasa nedaudz vairāk laika, taču aizņemamā summa ir ievērojamāka. Kredīti uzņēmumiem ir dažāda veida – sākot ar mikrokredītu un beidzot ar overdraftu un faktoringu.

Mikrokredīts.

euro10Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir pieejams īstermiņa aizdevums līdz vienam gadam, kas nepārsniedz 50 tūkstošus latu. Šo kredīta veidu galvenokārt izmanto papildus investīcijām un apgrozāmajam kapitālam. Svarīgi tas, ka kredītam nav nepieciešama nekustamā  īpašuma ķīla, jo der gan galvojums, gan uzņēmuma aktīvu ķīla.

Aizdevums apgrozāmiem līdzekļiem.

Šis ir ļoti interesants aizdevuma veids, kuru piedāvā  POScredit.lv. Interesantums slēpjas tajā, ka tas ir sava veida ātrais kredīts, taču klienti ir nevis fiziska, bet juridiska persona. Respektīvi, visa sistēma balstās uz POS terminālu apgrozījuma. Summa, kādu iespējams saņemt kredītā, ir atkarīga no apgrozījuma apmēra, taču tā nevar pārsniegs 20 tūkstošus latu. Aizdevums tiek piešķirts uzņēmuma attīstībai. Kredīta atmaksa notiek pakāpeniski – tā ir atkarīga no maksājuma karšu dienas apgrozījuma.

Investīciju kredīts.

Kredīti uzņēmumiem daudz, viens no tiem ir arī investīciju kredīts, kā noslēgšanai un saņemšanai būs nepieciešama ķīla, jeb nodrošinājums. Šo aizdevumu piešķir ilgtermiņā un tas ir domāts visam, kas saistīts ar uzņēmuma attīstību, tajā skaitā ne tikai jaunu iekārtu iegādei, bet arī jaunu ēku būvniecībai. Tas tiek izsniegs latos, eiro vai dolāros un tam ir divas procentu likmes – fiksētā procentu likme un mainīgā procentu likme. Fiksētā likme ir nedaudz lielāka, jo banka nodrošinās pret dažādiem riskiem, savukārt mainīgā procentu likme ir svārstīga, kas mainās ik pēc 3 – 6 mēnešiem atkarībā no noslēgtā līguma veida.

Apgrozāmo līdzekļu finansēšana.

Šis kredīts palīdz palielināt gan apgrozījumu, gan peļņu un to var izmantot visam, kas saistīts ar sava biznesa attīstību. Vairums populārāko banku šo aizdevumu piedāvā uz vienu gadu, taču ir arī bankas, kas piedāvā slēgt līgumu uz trim gadiem. Šim aizdevuma veidam ir nepieciešams nodrošinājums. Nodrošinājumam ir vairākas opcijas – sākot no nekustamā īpašuma un beidzot ar preču krājumiem un debitoru parādiem.

Overdrafts.

Kredīti uzņēmumiem ir ne tikai šāda veida, bet arī overdrafts. Tas skaitās vieglākais un ātrākais veids kā īsā laika periodā palielināt uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus. Protams, arī overdraftam ir noteikts limits. Procentu maksājumi par izmantoto summu tiek aprēķināti katru dienu tās belugās, taču, ja overdrafta līdzekļi nav tērēti, tad procenti netiek aprēķināti. Katrai bankai ir savi overdrafta noteikumi, tādēļ par tiem sīkāku informāciju var uzzināt katrā bankā individuāli.

Transporta līzings.

Transporta līzingu var iedalīt divās daļās –  Auto līzings un komerctransporta līzings. Auto līzings palīdz uzņēmumiem iegādāties jaunu vai lietotu automašīnu. Iegāde notiek pusi no auto cenas samaksājot uzreiz un otru pusi ar līzinga palīdzību. Savukārt komerctransporta līzings tiek izmantots, kad ir nepieciešams iegādāties specializētu transportu, kas nepieciešams ražošanā, transportēšanā, vai kādā citā ar uzņēmuma attīstību nepieciešamā transporta iekārtā. Komerctransporta līzingam ir 3 veidi – operatīvais līzings, finanšu līzings un pilna servisa līzings.

Ja esi uzņēmējs un tev ir nepieciešama naudas summa, kas varētu palīdzēt uzņēmuma attīstībā, nekautrējies un doties uz sevis izvēlētu banku, lai apspriestu opcijas par uzņēmuma finansēšanu.